Sahra’dan gelen toz bulutu

Tabii burada da enterasan şeyler buluyor beni. 3 gün önce öğlen yemeğinde evin babası Marvin gelip “Haberlerde çıktı, Sahra Çölü’nden gelen bir toz bulutu var, dışarıda görebilirsiniz” dedi. Çatalı bıçağı bırakıp kalktım çıktım dışarı. Gerçekten de etrafta hafif bir grilik var. Sanki Instagram’da contrastı çok düşürmüşsün gibi 🙂 Vulcan Agua net gözükmüyor. Enterasan dedim içimden. Gözler için, solunum yolları için ve bebekler için zararlıymış. Dedim ki “biz İstanbulluyuz bir şey olmaz, zaten tozun dumanın içindeyiz. Bebeği olan düşünsün.” Ertesi gün hocam Claudia ile de bunu konuştuk. Güneş gözlüğümü takıp, benim korumam var diye dalga geçtim. Bu 3 gün önceydi.

Sonraki gün detayını başka bir postta yazacağım bir sıcak su havuzuna gittik, sadece lokallerin olduğu. Ondan sonraki gün de akşam yemek yerken gözüm kaşınmaya başladı. Ha sittir dedim, havuzdan bir şey kaptık herhalde. Bütün gece belki varolmayan bir parçacığı çıkartmaya çalıştım gözümden. Olmadı. Ertesi gün aklıma geldi, daha doğrusu Claudia söyledi, belki tozdandır, çok kişide var diye. Tozu unutmuştum. Mutlu oldum, belki sadece irrite olmuştur diye. Gittim Visin aldım, damlatmaya başladım. İnşallah problem çıkartmadan geçer.

Guatemela’da Sahra’dan (taa anasının nikahından Afrika’dan) gelen toz bulutu yüzünden gözüm kaşınıyor. Neyse, en büyük sıkıntım bu olsundu.

Leave a Reply